Jak wybrać projekt domu?

Nie jakość materiałów ani jakość wykonania, ale jakość projektu stanowi o jakości domu. Nawet jeżeli wybierzemy najlepsze materiały i zatrudnimy najlepszych fachowców, dom może nie spełniać naszych oczekiwań. Musi być to projekt, który sprawi, że dom będzie funkcjonalnym a domownikom będzie w nim naprawdę dobrze. Wniosek z tych słów jest prosty – projekt trzeba wybrać dobrze. Skutki złego projektu mogą być naprawdę uciążliwe i mogą doskwierać przez całe życie.

Najważniejsze przy budowie domu jest rozmieszczenie pomieszczeń. Musi być to zrobione z głową, z myślą o przyszłym życiu w tym domu. Wszystko powinno być rozmieszczone logicznie i wygodnie dla przyszłych lokatorów. Korytarz wejściowy musi być odpowiedni by wejść i móc się wykonać pierwsze czynności. Powinno być miejsce na szafkę na buty, wieszak na płaszcze. I miejsce na przyjęcie gości.

Niedaleko wejścia idealnie sprawdza się węzeł sanitarny – tj. toaleta z WC. Na parterze powinien też znajdować się salon z jadalnią i kuchnia. Jeżeli ktoś planuje większy dom można tutaj także zaplanować położenie gabinetu czy biblioteczki.

Na pierwszym piętrze obowiązkowo druga łazienka, ponieważ bieganie z góry na dół po pewnym czasie staje się naprawdę problematyczne. Dodatkowo tutaj umieszczamy pokoje sypialne. Powinny one być odpowiedniej wielkości, mając na uwadze to, że tutaj powinny zmieścić się szafy, łóżka, komody.

Nawet gotowe projekty warto przedyskutować z architektem, mówiąc mu o swoich oczekiwaniach względem domu. Zawsze trzeba pamiętać, że to my będziemy tam mieszkać i to nam musi tam być wygodnie.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak wybrać projekt domu?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s